Projektowanie CAD

Jesteś projektantem lub inżynierem i Twoja praca polega na projektowaniu 2D/3D? Szukasz sprawdzonych rozwiązań, które usprawnią Twoją pracę? Poznaj najlepszy program do projektowania cad, który umożliwia modelowanie 3D, tworzenie projektów technicznych, dokumentacji 2D oraz zapewnia szereg rozwiązań, dzięki którym projektowanie jest sprawniejsze i przyjemniejsze, a modele i rysunki techniczne są dopracowane nawet w najmniejszym szczególe. Poznaj zupełnie inny wymiar pracy z oprogramowaniem od ZWCAD!

Wysoka wydajność, intuicyjny interfejs, branżowe nakładki – wszystko to sprawia, że praca formatami plików DWG/DXF jest szybsza, efektywniejsza i przyjemniejsza. Poznaj ZWCAD i przejdź na wyższy poziom projektowania i przetestuj wspomaganie procesów produkcyjnych.

Projektowanie wspomagane komputerowo – na czym polega

Projektowanie CAD (ang. Computer Aided Design) to wspomaganie komputerowe projektu. Oprogramowanie to pozwala tworzyć wizualizacje projektów oraz przyczynia się szybszego i sprawniejszego sporządzania projektów i konstrukcji modeli, tym samym skracając czas potrzebny na wprowadzenie produktu do sprzedaży. Projektowanie cad polega na cyfrowym tworzeniu modeli geometrycznych. Oprócz modelowania trudnych projektów i najbardziej skomplikowanych zleceń pozawala on także na przygotowanie zapisu dokumentacji technicznej 2D. Programy do projektowania typu cad pozwalają na przeprowadzenie obliczeń wytrzymałościowych oraz wykonanie prototypów, które posłużą jak najlepszej optymalizacji projektu.

zastosowanie cad cam cad cam

ZWCAD 2025 – poznaj nasze nowości

Główną zmianą w stosunku do poprzednich edycji jest to, że od teraz ZWCAD dostępny jest wyłącznie w wersji 64-bitowej. Co to dla Ciebie oznacza?

  • możliwość korzystania z większej ilości pamięci RAM,
  • lepsza wydajność,
  • większa stabilność i niezawodność,
  • zgodność z nowoczesnymi systemami operacyjnymi,
  • optymalne wykorzystanie nowoczesnego sprzętu.

Przejście na 64-bitową wersję oprogramowania CAD przynosi użytkownikom znaczącą poprawę wydajności, stabilności i możliwości pracy nad dużymi i skomplikowanymi projektami, co jest kluczowe w profesjonalnym środowisku projektowym. Pozwala to na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów sprzętowych i optymalizację procesów projektowych, co jest niemożliwe do osiągnięcia w ograniczeniach architektury 32-bitowej.

ZWCAD 2025 wprowadziliśmy znaczące ulepszenia, takie jak poprawiona obsługa i drukowanie plików PDF oraz nowe narzędzie Gizmo do łatwego przenoszenia i skalowania brył w 3D. Zmieniliśmy interfejs, umożliwiając przenoszenie zakładek plików między monitorami, oraz wprowadziliśmy nowe style wizualizacji. Poprawiliśmy także obsługę i import plików w formacie STEP, zoptymalizowaliśmy narzędzia do obsługi chmury punktów oraz dodaliśmy funkcje szyku stycznego, wektoryzacji rastrów, sprawdzania ciągłości linii i nowe kształty chmury rewizji.

Nowy wymiar projektowania, dzięki któremu modelowanie 3D jest jeszcze łatwiejsze

Oprogramowanie CAD umożliwia tworzenie wysoce skomplikowanych projektów i modeli, a następnie pozwala na odwzorowanie konstrukcji. Profesjonalne narzędzie do projektowania CAD pozwala uwzględnić krzywizny i inne nieregularności w kształcie. Modelowanie w CAD daje też możliwość wypracowania połączeń pomiędzy kolejnymi elementami składowymi projektowanego produktu. Inżynierowie pracujący przy projektowaniu CAD mogą wychwycić błędy, a następnie je skorygować.

Projektowanie CAD 2D – tworzenie dokumentacji technicznej

Komputerowe wspomaganie projektowania w 3D to nie wszystkie możliwości oprogramowania do projektowania. Oprócz tego możliwe jest także sporządzenie pełnej dokumentacji 2D, czyli przedstawienia wszystkich danych, jakie mają składać się na gotowy produkt. Dokumentacja może dotyczyć poszczególnych części produktu, a także również metod ich montażu obróbki.

model 3d

Projektowanie CAD – dla kogo

Dzięki nakładkom branżowym i im szerokiemu zastosowaniu, oprogramowanie ZWCAD to idealne narzędzie umożliwiające projektowanie wspomagane komputerowo w inżynierii mechanicznej, budowlanej, a także elektrycznej.

Dodatkowe funkcje zaprojektowane specjalnie z myślą o architektach czy projektantach usprawniają żmudne zadania kreślarskie i zwiększają efektywność architektów, inżynierów i profesjonalnych projektantów. Program od ZWCAD daje Ci szereg korzyści, które są niezbędne w Twojej pracy.

Poznaj nasz program i projektuj bez ograniczeń! Sprawdź także ZW3D – umożliwia projektowanie CAD/CAM (Computer Aided Manufacturing).

projektowanie cad modelowanie komputerowe

Wypróbuj najlepsze narzędzie do tworzenia projektów w formacie 3D

ZWCAD to idealna alternatywa dla popularnego i znanego wszystkim oprogramowania CAD. Sprawdź wszystkie jego możliwości jeszcze przed dokonaniem zakupu. Na naszej stronie internetowej znajdziesz w pełni funkcjonalną i bezpłatną wersję testową naszego programu. Pobierz ZWCAD już dziś i przez miesiąc projektuj bez żadnych zobowiązań i ograniczeń! Po upływie okresu próbnego nadal możesz korzystać z naszego programu, który będzie działać jak przeglądarka z możliwością opracowywania i zapisywania niewielkich rozmiarów plików.

Ostatnia aktualizacja