Z

PDF

(Portable Document Format – PDF file) to najpopularniejszy format, który pozwala na zachowanie prawidłowego wyglądu dokumentów niezależnie od urządzenia i systemu, z których w danym momencie korzystamy.

Z

DWG

(z ang. drawing) to jeden z najpopularniejszych formatów w środowisku powiązanym z projektowaniem. Przeznaczony jest on do zapisywania modeli 2d i 3d.

Z

Konwertowanie plików

zapisywanie plików w innym formacie (np. pdf file na dwg). Dzięki temu mamy możliwość dostosowania dokumentu do programu, w którym chcemy go otworzyć lub edytować.

pdf to dwg w formacie dwg

 

Sprawna konwersja dzięki PDF na DWG – PDF2CAD

Oprogramowanie od ZWCAD to idealne rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy mają ważne pliki PDF (pdf files) i potrzebują przenieść pliki do programu CAD w celu dalszej edycji, czyli dokonać konwersji PDF na DWG.

 

PDF na DWG – konwerter plików PDF

  • Konwersja z PDF na DWG i DXF
  • Konwertowanie wszystkich lub pojedynczych stron PDF
  • Konwersja warstw

Program do konwersji plików pdf

Pdf2cad v12.0 (PDF to DWG converter) to proste i intuicyjne w obsłudze oprogramowanie, które pozwala na konwersję plików PDF do formatu DWG i DXF. Możesz wygodnie konwertować pliki w formacie dwg online. To duże ułatwienie dla Ciebie i Twojej pracy. Wystarczy wybrać plik w formacie pdf, oraz nazwę pliku docelowego. Po wykonaniu konwersji rysunek zyskuje format DWG i jest gotowy do edycji w programie CAD od ZWCAD.

Wypróbuj nową wersję testową i poznaj wszystkie korzyści wynikające z użytkowania naszego oprogramowania!

Posiadasz oprogramowanie CAD – ZWCAD lub ZWCAD+? Kup program Pdf2cad 50% taniej!

 

Poznaj nowe możliwości, jakie daje konwerter pliku PDF do DWG

Funkcjonalność programu ciągle się poszerza i ulega licznym modyfikacjom. Obecnie oprogramowanie Pdf2cad daje możliwość automatycznego obracania rysunków, obracania ich w poziomie i pionie, pomijania obrazów mniejszych niż wymagana liczba pikseli, a także importowania z pliku PDF ustawień warstw.

Dodatkowo oprogramowanie pozwala na ułożenie wszystkich zaimportowanych stron, jakie ma plik PDF w jednej orientacji – poziomej lub pionowej oraz konwersję plików PDF, które są zabezpieczone hasłem. Istotną informacją jest to, że w ZWCAD 2025 zrezygnowano z wersji 32-bit, co oznacza, że jedyną dostępną wersją jest 64-bit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pdf to dwg w formacie dwg

 

 Opcje tekstowe:

możliwość domyślnej opcji mapowania czcionki oraz nowe opcje dopasowywania konwersji do znaków do ciągów tekstowych.

Rozdzielanie warstwy:

możliwość rozdzielania warstw w oparciu o nazwy kolorów oraz kombinacji kolorów i szerokości linii.

Atrybuty:

możliwość tworzenia nieregularnych stylów linii, obsługa palety True Color dla linii/wypełnień oraz szerokość wejściowa polilinii z DXF (Data Exchange Format).

Cechy programu PDF2CAD

Nie chcesz konwertować całego pliku? Żaden problem. Dzięki Pdf2cad (konwersja pdf) masz możliwość wybrania zakresu stron, które chcesz poddać konwersji. Duże możliwości daje też rozszerzona usługa na niestandardowe czcionki, podobnie jak konwersja tekstu na litery. To jednak nie wszystkie możliwości naszego programu. Do Twojej dyspozycji jest jeszcze opcja konwersji splajnów na polilinie/linie oraz okrąg/elipsę, a także opcja usunięcia lub podkreślenia kreskowania bądź wypełnienia, opcja ustawienia minimalnej grubości linii oraz opcja naprawy kropkowanych lub kreskowanych linii.

W razie jakichkolwiek napotkanych problemów otrzymasz przejrzysty raport o wszystkich błędach i ostrzeżeniach.

Konwertuj pliki PDF na format DWG bez ograniczeń! 

Konwersja pliku z formatu PDF –  nasz program i jego cechy

Nasze oprogramowanie do konwersji plików potrafi bardzo dokładnie odwzorować geometrię wektorową PDF na format DXF, a także zachowuje nierówności jako spline w wynikowym DXF oraz zachowuje fonty PDF jako tekst, który jest w pełni edytowalny. Oprócz tego pozwala też na połączenie znaków w słowa i jedno liniowe łańcuchy znaków oraz jest w stanie zapisać obrazy rastrowe do odrębnych plików w formacie JPEG lub TIFF, z kolei raster zostaje wykonany w momencie otwierania pliku DXF w naszej docelowej aplikacji. Możliwość obrotu wynikowego obrazu o dowolną liczbę stopni oraz automatycznego obrotu każdej strony zdecydowanie ułatwia jego odczytanie. Z dostępnych opcji warto również wymienić opcję mapowania nazwy czcionki w czasie konwersji, opcję odwzorowywania komend PDF, opcję pomijania wektorów, obrazów i tekstu oraz możliwość dodania numeracji do stron wielokrotnego DXF z obszernych dokumentów PDF. Ważne jest również to, że automatycznie zachowany zostaje oryginalny rozmiar strony PDF.

Należy zwrócić uwagę, że kiedy zrobimy konwersję na plik w formacie DWG, plik ten może być bardzo dużych rozmiarów. Jednak jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy otworzyć go w aplikacji CAD i dokonać ponownego zapisu – wtedy rozmiar pliku ulegnie pomniejszeniu.

Ostatnia aktualizacja